Fara victorie in 2015. Gloria – Balotesti 1-1

Gloria Buzau nu a reusit sa obtina nicio victorie “pe teren” in acest an, inregistrand trei remize in patru etape. Totusi, buzoienii au obtinut o vitorie la “masa verde” in etapa precenta, profitand de retragerea Sagetii Navodari.

Ieri, buzoienii au reusit sa obtina un punct chinuit in fata ocupantei locului 9, golul egalarii venind tarziu, abia in minutul 87 (Bobe), dupa ce oaspetii au reusit sa deschida scorul in minutul 66, prin Oprea.  In ciuda acestui semi-esec, buzoienii au obtinut matematic calificarea in play-off, cu 3 etape inainte de sfarsitul sezonului regulat.

In etapa urmatoare, Gloria ar fi trebuit sa intalneasca in deplasare pe Unirea Slobozia, dar cum aceasta a fost exclusa din campionat Gloria va bifa un  nou 3-0 la “masa verde”.