Gloria castiga la scor de maidan cu Berceniul si urca pe locul 5

gloria_buzau_59b8979Elevii lui Ion Viorel au razbunat infrangea la scor suferita in urma cu saptamana, cand au pierdut la Voluntari cu 5 la1, in meciul din ultima etapa cu ACS Berceni. Gloria a reusit sa inscrie in poarta ilfovenilor de 7 ori, primind doar un singur gol.

La pauza, gazdele au intrat cu un avantaj fragil, 2-1. Palimaru si Burlacu au facut 2 la 0, dar oaspetii au redus din diferenta in minutul 44 prin Nita. Dupa pauza, Gloria s-a distrat pe teren reusind sa mai inscrie alte 5 goluri. Palimaru a mai marcat de 2 ori, reusind al doilea hattrick al sezonului, Burlacu a reusit si el dubla, iar Tigoianu si Bobe au reusit sa-si treaca si ei numele pe lista marcatorilor.

Din pacate, la meci au asistat doar 100 de spectatori, gerul napraznic, dar si umilinta de la Voluntari, facandu-i pe buzoieni sa nu vina la stadion.

In etapa urmatoare, ultima a acestui an, Gloria va intalni pe teren propriu pe Farul Constanta, ocupanta locului 10.