Gloria castiga la scor de neprezentre cu Farul si urca pe locul 4. Vezi clasamentul complet

gloria_buzau_59b8979Sambata, in ultimul meci al anului, Gloria si-a lua ramas-bun de la cei apropae 100 de spectatori cu o victorie, 3-0 impotriva Farului din Constanta. Meciul era jucat inca de la pauza, cand echipa antrenata de Ion Viorel conducea deja cu 3 la 0. Au marcat: Popescu, Burlacu si Palimaru.

In repriza secunda numai fotbal nu s-a jucat. Era si greu, de altfel, tinand cont de starea deplorabila a terenului, care s-a transformat intr-o veritabila mocirla. Singura ocazie notabila a fost cea a lui Dumitresc, din minutul 78, cand a ratat incredibil cu poarta goala dupa ce driblase portarul advers.

In urma acestei victorii, buzoienii au urcat pe locul 4, loc care le aduce si calificarea in play-off. Din sezonul regulat au mai ramas doar 6 etape, care se vor disputa in 2015. In pauza ce va urma, Ion Viorel trebuie sa gaseasca o solutie pentru ca echipa sa joace fotbal si in meciurile din deplasare, deoarece in cele 8 deplasari de pana acum a reusit sa adune doar 3 puncte.