Gloria, umilita din nou in deplasare. Vezi clasamentul ligii secunde, seria 1

646x404Gloria si-a continua seria nefasta a deplasarilor si in meciul de sambata cu FV Voluntari, liderul seriei. La pauza meciul era deja jucat, dupa ce ilfovenii au inscris de 3 ori prin Tibi Balan ‘5, Rosu ’35 si Vadut ’40. Gloria a dat seme de viata abia in minutul 48, cand Pantelie a reusit sa inscrie la o faza in care  a ratat o lovitura de la 11m, dar fiind pe faza a reusit sa trimita in poarta mingea parata de portarul ilfovenilor. Insa, golul nu a facut decat sa le enerveze mai tare pe gazde, care au mai inscris de doua ori pana la final: Calintaru’59 si Radoi ’80. Scor final, Fc Voluntari – Gloria Buzau 5-1!!!

In urma acestei infrangeri buzoienii au parasit zona play-off-ului coborand pe locul 7, cu 19 puncte.

In acest an, Gloria va mai disputa doua partide, ambele acasa: sambata cu ACS Berceni, iar o saptamana mai tarziu vor intalni Farul Constanta.